Görenler gözlerine inanamıyor

Yavruyarını kaybeden 5 yaşındaki kangal kuzulara ilgisiyle görenleri hayrete düşürüyor.

25 Aralık 2011 Pazar, 14:45
Abone Ol google-news

Görenler gözlerine inanamıyor Sivas’ın Şarkışla İlçesi’nde 5 yaşındaki dişi kangal köpeği, bir süre önce kaybettiği yavrularının yerine kuzuları emzirmeye başladı. Sahibi Yüksel Demirtaş, "Sanıyorum kendi yavrularının hasretini kuzularla gideriyor" dedi.

İlçeye bağlı Gümüştepe Köyü’nde çobanlık yapan 34 yaşındaki Yüksel Demirtaş’ın 5 yaşındaki dişi kangal köpeği, bir süre önce annesi ölen kuzuları emzirmeye başladı. Köpeğin bu davranışını tesadüfen keşfettiğini söyleyen Demirtaş, ’Boncuk’ adını verdiği Kangal köpeğinin de bir süre önce dünyaya getirdiği yavrularını kaybettiğini söyledi. Köpeğin kuzuları emzirdiğini gördüğünde çok şaşırdığını ifade eden Demirtaş, "Biz anneleri öldükten sonra bazı kuzuları biberonla beslemeye başlamıştık. Köpeğin bu ilgisi bizi şaşırttı. Günde bir kez kuzu yavrularını emziriyor" dedi.

Köpeği yavru iken Kangal ilçesinden getirdiklerini ve çok hasas bir hayvan olduğunu belirten Demirtaş, daha önce de arazideyken yürümekte zorlanan keçi ve koyun yavrularını ağzıyla taşıdığını dile getirdi. Köpeğin yavrularını kaybetmiş olmasından dolayı hassaslaştığını belirten Demirtaş, "Sanıyorum kendi yavrularının yerine kuzuları koydu. Onlarla bir nevi yavrularının özlemini gideriyor. Kuzuları her gün mutlaka yanına getiriyorum. Aksi takdirde beslenmiyor ve üzgün bir görüntü çiziyor" dedi.