Gürses'in hayranlarına uyarı

İstanbul Şişli Memorial Hastanesi'nde yoğun bakımda tutulan Müslüm Gürses'in doktoru Prof. Dr. Bingür Sönmez, "Gürses dün geceyi rahat geçirdi. Beklediğimizden hızlı düzeliyor. Özellikle Müslüm Gürses'in fanatiklerinden rica ediyorum, hastanenin önüne gelip rahatsızlık vermesinler" dedi.

20 Kasım 2012 Salı, 09:05
Abone Ol google-news

Memorial Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Gürses’in dün geceyi çok rahat geçirdiğini ifade ederek, “Bugün Müslüm Gürses ile ilgili daha güzel haberler vereceğim inşallah. Dün geceyi çokrahat geçirdi. Karaciğer enzimlerinde dramatik bir şekilde düzelme var. Beklediğimizden hızlı düzeldi karaciğeri" dedi.

Kardiyoloji uzmanı Dr. Deniz Şener ile birlikte bir basın açıklaması yapan Prof. Dr. Sönmez ünlü sanatçının her geçen saat iyi bir duruma geldiğini söyledi.

Bingür Sönmez, Müslüm Gürses’in sağlık durumuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Halen daha solunum aletine bağlı. Böbrekleri halen daha diyalizde halen daha yoğun bakımda yatan riskli bir hasta her geçen saat iyi bir yere yaklaşıyoruz. Twitter’daki bilgi kirliliğiniönlemek için özellikle vurguluyorum, halen daha yoğun bakımda şuuru açık, akciğerleri toparlıyor karaciğerleri beklediğimizden daha iyi toparlıyor. Ancak önümüzdeki bir hafta içinde hala bakımda kalacak. Teknolojinin ve tıbbın en iyi imkanlarını kullanıyoruz. Müslüm baba bir hafta içinde çok iyi olacak inşallah"

"Rahatsızlık vermesinler"

Müslüm Gürses’in hayranlarına seslenen Prof. Dr. Bingür Sönmez “Özellikle Müslüm Gürses’in fanatiklerinden rica ediyorum, hastanenin önüne gelip rahatsızlık vermesinler. Bilsinler ki onun istirahatini bozuyorlar. Ona olan ilgiyi azaltıyorlar. Rica ediyorum hastanin önünde fanatik gösteriler yapmayalım" dedi.

Kardiyoloji uzmanı olan Dr. Deniz Şener de “Ünlü sanatçının çok ağır bir sigara içicisi olduğunu ve sigarayı bırakmayı hiç denemedi ve bırakmadı. En son ne zaman ki sağlığının çok ciddi durumda olduğunu ana damarında hastalık olup ameliyat olmasının gerektiğini gördü, bunun üzerine sigarayı bıraktı ve içmedi. Bana sigarayı bıraktığını söylediğinde hep şüpheyle baktım kendisine. Eşine ve menajerine gerçekten içmiyor mu diye sorduğumda evet içmiyor dediler. Günde üç dört paket sigaradan birden tamamen keserek bıraktı. Ve bir buçuk ay boyunca tek bir sigara içmedi. Zaten bu ameliyatı yapmaya bizi cesaretlendiren bu bir buçuk ay boyunca sigara içmemekteki başarısı oldu" ifadesini kullandı.