Hakkari'de iki büyük patlama sesi ve sokağa çıkma yasağı

Hakkari şehir merkezinde gece geç saatlerde iki büyük patlama sesi duyuldu. Patlamanın ardından bölgeden silah sesleri yükseldi. Bu arada Şemdinli ilçesine bağlı Öveç köyü ve mezralarında 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 09:05
Abone Ol google-news

Hakkari'de dün gece geç saatlerde iki büyük patlama meydana geldi. Patlama sesinin ardından şehir merkezinden silah sesleri yükseldi. Patlamanın etkisiyle oluşan dumanların Yeni Mahalle Fatih Kışlası'ndan yükseldiği öğrenildi. Olay yerine çok sayıda zırhlı araç sevk edilirken, arama faliyetleri yapıldığı bildiriliyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Öveç köyü ve mezralarında 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, ilçedeki Öveç köyü, Karakuş mahallesi (Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı mezralarında, artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince "sokağa çıkma yasağı" ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Şemdinli İlçesi Öveç köyü, Karakuş mahallesi (Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı mezralarında 11 Temmuz 2016 günü saat 04.00'dan itibaren 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, ilimiz Şemdinli ilçesi Öveç köyü, Karakuş mahallesi (Karaağaç mezrası) ve Harmanlı mezralarına giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır."