Hastanede şüpheli ölüm

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi İntaniye Servisinde yatarak tedavi gören bir hasta, henüz belirlenemeyen nedenle pencereden düşmesi sonucu öldü.

19 Ağustos 2011 Cuma, 15:04
Abone Ol google-news

Türkiye Taşkömürü Kurumu maden ocağından emekli olan evli, 2 çocuk babası Cevdet Sarı'nın (67), akciğerlerindeki rahatsızlıktan dolayı sonra zaman zaman hastaneye kaldırılarak tedavisi yaptırıldı.

Merkeze bağlı Göbü köyündeki evlerinde 4 gün önce yine rahatsızlanan Sarı, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi İntaniye Servisine yatırılarak tedavi altına alındı.

Bu sabaha karşı yattığı servisin camına çıktığı iddia edilen Sarı, yaklaşık 4 metreden beton zemine düştü.

Sol kalçasında ve ayak bileğinde kırık, başından da darbe olduğu tespit edilen Sarı'nın, polise, tuvalete gitmek için yatağından kalktığını, tedavi odasına nasıl geldiğini ve pencereden nasıl düştüğünü hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Yoğun bakıma alınan Sarı, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Hastane morgunun önüne gelen Sarı'nın yakınları, yaşlı adamın gece saatlerinde uyanarak bilinçsizce dolaşma huyunun bulunmadığını belirterek, ''Bundan hiçbir şey anlamadık. Herhangi bir sorunu, sıkıntısı olmadığından intihar etmesi için nedeni yoktu'' dedi.

Sarı'nın oğlunın, ihmal olduğu iddiasıyla cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğu, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.