Hırsız not bıraktı

Samsun'da balkon kapısını zorlayarak bir eve giren hırsız, ziynet eşyası ve cep telefonlarını çaldıktan sonra ev sahibine de bir not bıraktı.

16 Haziran 2009 Salı, 11:43
Abone Ol google-news

Samsun'un Atakum ilçesinde bir evden ziynet eşyası ve 2 kol saati çalan kişi, etajerdeki aynaya ''Hakkınızı helal edin'' yazarak kaçtı.

Edinilen bilgiye göre, İstiklal Mahallesi 861. Sokak'ta oturan emekli öğretmen Emin Özçelik'in evine balkon kapısını zorlayarak giren kimliği henüz belirlenemeyen kişi, yatak odasındaki etajerin üzerinde duran ziynet eşyaları ile biri altın kaplama 2 kol saati ve bir cep telefonunu çalarak kaçtı.

Eve geldiklerinde durumu fark ederek polise haber veren ev sahipleri, yatak odasındaki etajerin aynasına rujla yazılmış ''Hakkınızı helal edin, oğlum için yaptım. Beni buna mecbur ettiler'' notunu görünce şaşırdı.

Evinden hırsızlık yapılan Özçelik, bugüne kadar böyle bir şey duymadığını belirterek, ''Eve giren kişi evi fazla karıştırmamış, sadece etajerin üzerine bulunan ziynet eşyaları, saatler ve cep telefonu almış. Yazdığı nota gelince, aynadan o yazıyı silmeyip saklayacağım. Ben de bir dahaki sefere evin balkonuna hırsızlar okusun diye 'Boşuna girme bir şey kalmadı' yazacağım'' dedi.

Olay yerine gelen ekipler, ayna ve rujdan parmak izi aldıklarını, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.