Hocalardan direniş dersi

Hükümetin, KHK ile üniversitelerden ihraç ettiği akademisyenler dün KESK’in çağrısı ile Ankara Sakarya Meydanı’nda bir araya geldi. Ellerinde “Barış İstedim İhraç Edildim” yazan pankartlar taşıyan akademisyenler ihraç kararına tepki gösterdi. Malatya’da ise protesto gösterisi yapmak isteyen Kesk üyelerine polis sert müdahale etti, 31 kişiyi gözaltına aldı.

11 Şubat 2017 Cumartesi, 23:14
Abone Ol google-news

Ankara’da KESK üyeleri ve KHK ile ihrac edilen akademisyenler üniversitelerden yapılan ihraçları protesto etmek için Sakarya Caddesinde toplandı. Civarda sıkı güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet ekipleri, caddeye giriş yapan vatandaşların üzerini tek tek aradı. "Demokratik hakkımı aradım ihraç edildim", "Barış istedim ihraç edildim", "OHAL’e hayır dedim ihraç edildim" dövizleri açan akademisyenler sloganlarla ihraçlara tepki gösterdi.

KESK Ankara Şubeler Platformu adına basın açıklaması yapan Hüsnü Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığından ve Yükseköğretim kurumlarından ihraç edilen akademisyenlerin önemli bir bölümünün Eğitim-Sen üyesi olduğunu ve kendilerinin hedef alındığını söyledi. Yıldırım, 'KESK olarak 78 milyon vatandaşın kamu hizmeti alma hakkı için mücadelelerine devam edeceğiz' dedi.

Malatya'da KESK eylemine polis müdahalesi: 31 gözaltı