Hüseyin Çelik'ten Cemaat'e şiir

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik'ten Cemaat'e şiir: Zedelendi sağduyu, körleşen iz'an düştü.

20 Aralık 2013 Cuma, 19:23
Abone Ol google-news

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, Cemaat ile partisi arasında yaşanan gelişmelere şiirle karşılık verdi. Radikal Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin’in TRT Türk’de yayınlanan “Görüş Farkı” programına katılan Çelik, "Kardeşler arasında heyhat, su-i zan düştü; Zedelendi sağduyu, körleşen iz'an düştü" dizelerini paylaştı. Dersaneler konusunda bir süredir cemaat ile AKP hükümeti arasında yaşanan gerginliğe işaret eden Çelik, muhalif olmanın savaşmak anlamına gelmediğini ve cemaatin, içindeki yanlış yapanlara destek olmaması gerektiğini söyledi.

Çelik, "Yanlış Cemaat adına yapılmaz. Bizim parti içinde birileri yanlış yapsa, hata yapsa, günah işlese parti adına mı işliyor? Şahsi menfaat cemaat meselesi haline getirilmemelidir. Aklı selim sahibi insanlar bu ortamın Türkiye 'ye zarar vereceğini hesaba katmalıdır" diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, partisinin bir yöneticisine ait olduğu iddia edilen görüntülere ilişkin olarak, "Kim kime yaparsa yapsın tek kelimeyle iğrençliktir, şerefsizliktir, aşağılıktır" diye konuştu. Çelik, yolsuzluk operasyonuna ilişkin olarak, "Bizim adımız AK Parti'dir. Hiçbirimiz partimiz kadar, ülkemiz kadar önemli değiliz. Bu partinin arkasında milyonlarca insanın alınteri, milyonlarca insanın duası, desteği, gözyaşı ve hepimizin burada çok emeği var" dedi. Çelik, söz konusu 4 bakanın istifa ettikleri söylentilerini ise yalanlarken, bakanların Başbakan Erdoğan'a, "Hükümetimizin elini rahatlatacaksa biz bu işi bırakmaya hazırız" dediğini ancak Erdoğan'ın buna cevabının, "Gerektiğinde ve gerektiği zaman" şeklinde olduğunu kaydetti.

Kabinede revizyon olup olmayacağına ilişkin soru üzerine, "Başbakan yarın sürpriz yapar mı bilmem" yanıtını veren AK Parti Sözcüsü Çelik, 4 bakana ilişkin değişiklik beklentisi konusunda ise, "Başbakan takdir edecek. Hassas bir mesele, gerektiğinde Başbakan cevabını verir" dedi.

'İTİBAR KATLİAMI YAPILMASIN'

Hüseyin Çelik, "Fezleke hazırlandı, geldi, geliyor' diyorlar. Bir kere mahkemenin sonuçlanması lazım, hüküm tesis etmesi lazım. Haysiyet cellatlığı, itibar infazları yapmamamız lazım" diye konuştu.

"Bu hareketin hükümete, Başbakan Erdoğan'a dönük özel bir proje olduğuna inanıyor musunuz?" sorusu üzerine ise soruşturmanın 14 ay önce başlatılmasına rağmen harekete geçmek için beklendiğini ve polisin suçluyu görmezden gelme hakkına sahip olmadığını söyleyen Çelik, operasyon yapılmadan önce yetkililere haber verilmezken ardından ise soruşturma gizliliğinin ihlal edildiğini belirtti. Çelik, Türkiye'de ne zaman Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa ülkede kaos yaratılmaya çalışıldığını ancak partiye dönük karalama çabalarının karşısında anlatmayı sürdüreceklerini, itham altında kalmayacaklarını kaydetti.