İhalenin adresi değişmedi

Türkiye, koronavirüsle mücadele ederken AKP’li Şehitkamil Belediyesi’nin yaptığı araç kiralama ihalesinin adresi değişmedi.

28 Mart 2020 Cumartesi, 02:00
İhalenin adresi değişmedi
Abone Ol google-news

İlçe belediyesinin yaptığı temizlik ve park bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere 3 ay süreli araç ve iş makinesi kiralama ihalesini eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı Turgut Kaygun’un ortak olduğu Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi İnşaat Ticaret Anonim Limited Şirketi 9 milyon 987 bin bedelle kazandı. Aynı şirket, son iki araç kiralama ihalesini de kazanmıştı. 

Şehitkamil Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü, 2019 yılı ekim  - kasım - aralık aylarını ve 2020 yılı ocak - şubat - mart aylarını kapsayan iki ayrı ihale yapmıştı. Temizlik ve park bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere doğal afetler ve salgın hastalıklar durumunda kullanılan 21/B maddesine göre yapılan bu ihaleler araç ve iş makinesi kiralamasını kapsıyordu. 2 ihaleyi de Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi İnşaat Ticaret Anonim Limited Şirketi kazanmıştı. Belediye, şirkete iki ihale kapsamında toplam 23 milyon 376 bin 865 lira ödemişti.

MİLYONLAR ÖDEYECEK

İlçe belediyesi 12 Mart’ta bu kez nisan - mayıs - haziran ayları için 21/B maddesine göre temizlik ve park bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere araç kiralama hizmet alım işi yaptı. 11 milyon 90 bin 522 lira yaklaşık maliyeti olan ihaleye sadece Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi İnşaat Ticaret Anonim Limited Şirketi teklif verdi. Şirket, ihaleyi 9 milyon 987 bin 870 lira bedelle kazandı. Şirketle belediye arasında 19 Mart’ta sözleşme imzalandı.