'İki aylık ilişkim süresince dövüldüm'

Kanadalı komedi yazarı Beth Stelling geçtiğimiz günlerde Instagram'da sarsıcı bir fotoğraf paylaştı. Stand Up gösterileriyle oldukça ilgi gören Beth Stelling, eski sevgilisinden gördüğü şiddetin yarattığı sonuçları paylaşarak içini döktü.

29 Aralık 2015 Salı, 13:23
Abone Ol google-news

Kanadalı ünlü komedi yazarı Beth Stelling, herkesi şoke eden bir görüntü paylaştı. Fotoğrafta Stelling'in kolu ve bacakları morluk ve çürük içerisindeydi. Stelling fotoğrafı paylaşırken şu kelimeleri not düşmüştü: "Işıklar altında muhteşem bir yıl geçirdim ancak asında göründüğü gibi değildi. Bu fotoğraflardaki kişi benim. Bu utanç verici ve kendimi aptal gibi hissediyorum. İki aylık ilişkim süresince dövüldüm ve tecavüze uğradım. İşin en kötüsü bana bunu yapan adam profesyonel iş çevremden biri ve hayatımın bir parçası. Ondan ayrıldıktan sonra yazdığım şakalara onu yansıtmadım ondan intikam almak, ona zarar vermek istemedim. Aynı şehirde yaşıyorduk ve bu konuyu açsaydım onun kim olduğunu herkes anlardı. Onu medyanın ve ailesinin önüne atmak istemedim. Ondan ayrılmamın sebebi onu sevmemem değil, bu yaptıklarıydı. Şimdi aradan zaman geçtikten sonra bunları anlatıyorum çünkü içimde tutamıyorum. Ben bunu anlatınca insanlar da yaşadıklarını bana anlatmaya başladılar ve bu konuyu artık sahneye taşıyabiliyorum..."

Başarılı komedyen bu paylaşımından sonra sosyal medyada büyük destek gördü ve onu bu konuyu daha yüksek sesle dile getirmesi için cesaretlendirenler oldu. Stelling'in yaşadıkları sosyal medyada geniş yankı uyandırırken, kadına şiddetin sadece belirli ülkeler ve belirli eğitim düzeyindeki insanlara mahsus bir sorun olmadığının altı çizildi. (Radikal)