İmamoğlu: 'Emine Erdoğan eşime mektup gönderdi...'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini anlattı ve Emine Erdoğan'ın eşine gönderdiği mektuptan bahsetti. İşte ayrıntılar...

31 Mart 2021 Çarşamba, 00:03
İmamoğlu: 'Emine Erdoğan eşime mektup gönderdi...'
Abone Ol google-news

İmamoğlu, KRT TV'de Salı akşamları ekrana gelen 'Şimdiki Zaman'da gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

"Erdoğan, Mansur Yavaş'a randevu veriyor ama size vermiyor. Acaba Cumhurbaşkanı ile aranızda bir inatlaşma mı var?" sorusun üzerine İmamoğlu "Beni çok sevdiğini düşünüyorum" dedi. Konukların şaşırması üzerine açıklama yapan İmamoğlu "Beni uzaktan sevdiğini düşünüyorum. İstanbul'da yaşayan bir insan, ben de İstanbul'u yönetiyorum. İstanbul aşkı olan bir cumhurbaşkanından bahsediyorsunuz. Kendi partisi ülkeyi yönetiyor ama çok başarılı bir iş yapan Cumhuriyet Halk Partili de bir Ekrem İmamoğlu var. Sevgi ve saygı var ama iki arada bir derede kalmış bir durum da var" ifadelerini kullandı.

TOPBAŞ'IN CENAZESİNDE KONUŞTUK

İstanbul Büyükşehir eski Başkanı Kadir Topbaş'ın cenazesinde konuştuklarını aktaran İmamoğlu, "Orada her şeyi söyledim, tüm duygularımı söyledim. Neden benim otobüs borçlanmamı imzalamadınız dedim. Sizinkiler 8-9 sene otobüs almamış filo eskimiş, 2 milyon kilometreyi geçmiş otobüslerimiz var dedim. Neden imzalamazsınız 5-6 aydır bekliyor diye aktardım" dedi.

Erdoğan'ın cevabının sorulması üzerine "İmzalarız dedi" diyen İmamoğlu, kimseye sınır koymadığını ve bir kapıdan çıksa diğerinden gireceğini ifade etti. "Kendim için değil bu halk için gidiyorum" diyen İmamoğlu, Erdoğan'dan 4-5 defa randevu istemesine rağmen alamadığını ifade etti.

"BANA RANDEVU VERMEMEK DOĞRU DEĞİL"

"Bana randevu vermemek doğru bir tavır değil, ben size gelip ne anlatacağım, İstanbul'u anlatacağım" dediğini aktaran İmamoğlu, Erdoğan'ın her söylediğini olumlu karşıladığını, bu konuşmadan 4-5 gün sonra Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun kendisini arayarak yazılı olarak randevu talep edin dediğini de sözlerine ekledi.

EMİNE ERDOĞAN EŞİME MEKTUP YAZDI

İmamoğlu "Sayın Emine Erdoğan'ı da eşimle beraber davet ettik. Davet ettiğimiz birçok isim var, çok kıymetli Selvi Kılıçdaroğlu'nu da davet ettik. Siyasi görevi olan kişilerin eşlerini de davet ettik. Sayın Emine Erdoğan da çok kıymetli ve çok özel bir mektup yazdı eşime." dedi.

Program konuklarının mektubun içeriğini merak etmesi üzerine "Çok özel bir davet olduğunu, çok teşekkür ettiğini, işi olduğunu ancak kadınla ilgili mücadelemizin her zaman ortak mücadelemiz olduğunu anlatan uzun bir mektup yazdı" dedi. 

Bir oranda tepki beklediğini söyleyen İmamoğlu "Bunun üzerinde tepinmeyi doğru bulmuyorum, bunun üzerinden koparılan kıyameti düşünebiliyor musunuz?" diyerek sözlerini noktaladı.

İMAMOĞLU II.BEYAZIT CAMİ HÜNKAR KASRI'NIN 10 YILDIR RESTORE EDLMEDİĞİNİ AÇIKLADI

İmamoğlu, Gezi Parkı’nın mülkiyetinin devredildiği Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı’na ait II. Beyazıt Camii’nin Hünkar Kasrı'nın 10 yıldır restore edilmediğini açıkladı. Hünkar Kasrı'nın görüntülerini paylaşan İmamoğlu, "10 yıldır böyle, görüyor musunuz halini?" dedi.

İmamoğlu, İBB olarak bakımı yapılmayan mezarlıkları, şehitlikleri tek tek temizlettiklerini söyleyerek "Mezarları, şehitlikleri unuttular. Kimse bize hikaye anlatmasın" ifadesini kullandı. 

"AYNI VAKFIN MÜLKÜ, 1O YILDIR BÖYLE"

Ekrem İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Bize Genel Müdür ‘Biz vakıf mallarını koruyoruz, burayı onun için aldık’ diye savunuyor ya… Burası bahsi geçen Beyazıt Vakfı’na ait II. Beyazıt Camii’nin Hünkar Kasrı. II. Beyazıt, bu camiye namaza geldiğinde namazını burada kılıyor. Burası 10 yıldır böyle, aynı vakfın mülkü. Hani diyorlar ya ‘Biz ecdat malına sahip çıkıyoruz, kültür varlığına sahip çıkıyoruz, o kanun gereği aldık’ diyorlar ya, 10 yıldır böyle, görüyor musunuz halini?

Özel bir yapı burası, II. Beyazıt döneminde yapılan bir yapı. Bizzat Beyazıt Vakfı’na ait. Şimdi ne diyecekler biliyor musunuz; ‘İhale yaptık yapacağız’. Ne zaman? İmamoğlu, dedikten sonra. Unuttukları bütün ecdat eserlerini harekete geçiriyoruz. Nerede bir eksiklik görüyoruz, arkadaşlara ‘Hemen, derhal diyorum’. Mezarları, şehitlikleri unuttular. Tek tek temizletiyoruz, kimse bize hikaye anlatmasın."

"6 MİLYON OY ALMIŞ PARTİYE TERÖRİST GÖZÜYLE BAKARSANIZ BEN BUNUN KARŞISINDAYIM" 

 

İmamoğlu, HDP'ye yönelik açılan kapatma davasına da değinirken, şu ifadeleri kullandı:

"Terörle HDP konusunu aynı potaya koyarsanız tam istenen noktaya gelirsiniz. 6 milyon oy almış partiye terörist gözüyle bakarsanız ben bunun karşısındayım. Nerede eksik davrandılar, hangi konularda söz söylemediler HDP'nin de özeleştiri yapması gerekir."