İş Sanat konseri iptal

Azmin ve yeteneğin benzersiz güzellikteki örneği Thomas Quasthoff'un "Ray Charles Anısına" başlığıyla İş Sanat'ta gerçekleştireceği konser, sanatçının sağlık sorunları nedeniyle kariyerine son vermesi üzerine iptal edildi.

26 Ocak 2012 Perşembe, 10:44
Abone Ol google-news

İş Sanat, ünlü bariton Thomas Quasthoff’un ‘Ray Charles Anısına’ başlığıyla 21 Nisan Cumartesi akşamı şef Michael Abene yönetiminde vokalist Jocelyn B. Smith, WDR Köln Radyosu Big Band ve Mahler Oda Orkestrası ile birlikte vereceği konserinin iptalini sanatçının; ‘Şarkıda her zaman uyguladığımız yüksek standardı kendim ve bu sanat için artık tutturamayacağımızı anladık" sözlerini ekleyerek açıkladı.

İstanbul’lu hayranları Thomas Quasthoff’u , gene İş Sanat ‘ın gerçekleştiği 25 mart 2011 tarihli konserinde şef Andrea Marcon yönetiminde Camerata Salzburg Orkestrası ile verdiği konserde izleme  şansı bulmuş, sesi, yorumu, seçkin repertuarı ve zarif sahnesiyle dakikalarca ayakta alkışlanmıştı.
 
İş Sanat, 21 Nisan Cumartesi akşamı için alınan konser biletlerinin 30 Mart 2012 tarihine kadar Biletix satış noktaları ile İş Sanat Kültür Merkezi gişesine iade edilebileceğini açıkladı.