'İşletme ilkelerimizin başında çevreye ve tüm canlılara saygı gelir'

Uluslararası ödüllü çevre dostu 16 turistik işletmesi, tasarrufa önem veren işletmecilik anlayışı ile sürdürülebilir turizm anlayışının öncü kuruluşları arasında yer alan Crystal Hotels turizm grubunun CEO’su Umman Çetinbaş: “ İşletme ilkelerimizin en başında çevreye, insana ve tüm canlılara saygı gelir.”dedi.

05 Haziran 2015 Cuma, 22:17
Abone Ol google-news

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile yaptığı açıklamada, yeryüzünün karşı karşıya bulunduğu çevre baskıları ve ekolojik süreçlerin bozulması tehlikesinin bugün insanlığın en büyük ortak endişesi olduğuna dikkati çeken CEO Umman Çetinbaş, Crystal Otelleri olarak bu endişeyi en üst seviyede yaşadıkların söyledi.

Ekolojik süreçlerin korunması ve sürdürülmesinin insanlığın her türlü konforunun temini ve rahat yaşam standartlarının sağlanabilmesi açısından zorunlu olduğunu, Crystal grubunun bu anlamda yatırım yaptığı yerlerin, insanlığın ve canlıların ortak yaşam alanları olduğu bilinci ile hareket ettiğini ifade eden Umman Çetinbaş, yatırım alanlarında bitkiler dahil hiçbir canlının yaşama hakkına tecavüz etmemeye azami dikkati gösterdiklerini vurguladı.

Ekolojik ortamın korunması ve sürdürülmesi ile sağlıklı bir hayat, ekonomik refah ve kalkınmanın temin edilebileceğine açıklamasında yer veren Crysal Hotels CEO’su Umman Çetinbaş, “Bunun yanında, her türlü hizmeti insanın emrine sunmakta olan turizmin, olanaklarının değerlerini yitirmeksizin sürdürülebilmesi, tüm çevresel değerlerin korunması ve yaşatılması ile doğrudan ilişkilidir. Başta su olmak üzere, enerji, toprak, bütün sınırlı kaynakları en ekonomik oranda ve etik ilkelere uyarak tüketiyoruz. Bu konuda hayata geçirdiğimiz birçok uygulamadan örnekleri paylaşmaktan da gurur duyuyoruz.”dedi.