Ivanka Trump: Suudi Arabistan'da kadın haklarındaki ilerleme umut verici

ABD Başkanı Donald Trump'a Suudi Arabistan ziyaretine eşlik eden kızı Ivanka Trump, Suudi Arabistan'da 'kadın haklarındaki ilerlemenin umut verici olduğunu' iddia etti.

21 Mayıs 2017 Pazar, 21:53
Abone Ol google-news
ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, babasına eşlik ettiği Suudi Arabistan ziyareti kapsamında yaptığı bir açıklamada, "Suudi Arabistan'da özellikle son yıllarda kadın haklarındaki ilerleme oldukça umut verici. Fakat halen yapılacak daha çok şey var" dedi.

Ivanka Trump, "Dünyadaki tüm kadınlar ve genç kızlar sistematik, kurumsal, kültürel sınırlamalarla karşı karşıya kalıyor" dediği konuşmasında, "Her biriniz bunun gerçekliğini biliyorsunuz. Yine de, sizler gibi Suudi kadınlarının değişimi harekete geçiriyor olması, dünya kadınlarının güçlenmesi ihtimaline inanmak konusunda bana ilham veriyor" şeklinde ifadeler kullandı.

Suudi Arabistan'ın kadın hakları konusunda dünyanın en çok eleştirilen ülkeleri arasında olduğu biliniyor. Ülkede, kadınların tek başlarına araç kullanması ya da seyahat etmesi yasak.

ABD Başkanı Donald Trump, Ivanka Trump'ın da katıldığı Suudi Arabistan gezisinde, 350 milyar dolarlık silah anlaşması gerçekleştirmişti.