İzmir'de banka soygunu

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bulunan bir bankanın Yalı Şubesine müşteri gibi gelen kişi, öğle tatilinde bankanın tenhalaşmasından yararlanarak, silahlı soygun yaptı.

03 Eylül 2010 Cuma, 11:34
Abone Ol google-news

İzmir Karşıyaka Cemal Gürsel Caddesi'nde bulunan banka şubesine gelen kişi, müşteri gibi sıra numarası alarak bekledi. Sıra kendisine gelince, içeride müşteriler olması nedeniyle yeniden sıra numarası alan kişi, öğle tatilinde bankada sadece 4 görevli kalması üzerine, yanındaki diz üstü bilgisayar çantasından silah çıkardı. ''Bu bir soygundur'' diyen ve banka görevlisinden çekmecedeki paraları vermesini isteyen zanlı, kadın görevlinin alarma basması üzerine, çantasındaki göz yaşartıcı spreyi çıkararak, kadın görevlinin ve güvenlik görevlisinin yüzüne sıktı.

Görevlinin çekmecesini açan ve içindeki yaklaşık 15 bin lirayı diz üstü bilgisayar çantasına dolduran zanlı, bankadan çıkarak, plakasız beyaz renkli bir otomobile binerek çıktı.
Soyguncunun bankada kaldığı süre içinde güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği öğrenilirken, alarm üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, görüntülerden eşgali belirlenen zanlının yakalanması için İzmir genelinde çalışma başlattı.