İzmir'den gelip yakın arkadaşı Can Dündar için umut nöbeti tuttu

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın yakın arkadaşı Neptün Soyer, İzmir'den gelerek Silivri Cezaevi önünde umut nöbeti tuttu. Soyer, “Can, hücresinde küçücük bir yerde ama çok büyük bir dünya yaratmış dışarıda. Mutlaka sonuç iyi olacak” dedi.

09 Ocak 2016 Cumartesi, 16:17
Abone Ol google-newsCan Dündar’ın 'can' bir arkadaşı olduğunu dile getiren Soyer, şunları söyledi: “Çocuklarımızı beraber büyüttük. Çok şey paylaştık. Can, hayatımda çok özel biridir. Geldiğimde çok duygulandım. Can öyle her yere sığabilecek bir insan değil, yüreği çok büyüktür Can’ın. Ama buraya sığarken de Seferihisar’dan 11 saat, 12 saatlik yoldan insanlar buraya geliyorsa Can bir şey yapmış demek ki. O hücresinde küçücük bir yerde ama çok büyük bir dünya yaratmış dışarıda. Mutlaka sonuç iyi olacak. Acısı çekiliyor şimdi, hepimiz çekiyoruz."

Can Dündar'ın yalnız olmadığını belirten Soyer, "Hiçbir zaman da yalnız kalmayacak. Hak da yerini bulacak. Herkesin haber alma özgürlüğü var. Hata olsa bile, yanlış haber osla bile şu anda içeride tecrit edilerek tutuklu bile yargılanamaması bile hepimizin canını acıtıyor. Ama Can’ı acıtmıyor. Can, içeride hala üretiyor biliyorum. Bir gün ikinci gelişimde biliyorum ki Can’ı kucaklayıp alıp gideceğiz.” diye konuştu.