Japonya'nın 'Kara Dul'u idama mahkum edildi

Japonya'da 3 sevgilisinin ölümünden sorumlu tutulan ''Kara Dul'' lakaplı Kanae Kijima adlı kadın, idama mahkum edildi.

13 Nisan 2012 Cuma, 14:07
Abone Ol google-news

BBC'nin internet sitesindeki habere göre Saitama bölge mahkemesi, 37 yaşındaki Kanae Kijima'nın, 2009'da ilişkiye girdiği, yaşları 41, 53 ve 80 olan 3 erkeği, mali kazanç sağlamak amacıyla öldürdüğüne hükmetti.

Mahkemede savunma avukatları, Kijima'nın ilişkiyi bitirmesinden dolayı bu kişilerin intihar ettiğini ya da kazara öldüğünü belirtirken, savcılar, kadının kurbanlarından borç aldığı parayı geri vermemek için cinayet işlediğini savundular.

Kijima ise masum olduğunu ve kararı temyize götüreceğini ifade etti. Kijima'nın internetteki arkadaşlık sitelerinden tanıştığı erkekleri, uyku hapı verdikten sonra odun kömürü yakarak karbonmonoksitle zehirlediği belirtildi.

Kurbanlardan ikisi Tokyo'nun Chiba bölgesindeki evlerinde, üçüncü kurban ise Saitama bölgesinde kiralık bir araba içinde ölü bulunmuştu.

Öte yandan, çiftleşmeden sonra erkeğini yiyen örümcekten esinlenerek ''Kara Dul'' olarak adlandırılan dava ülkede büyük ilgi gördü. Kararın açıklanması sırasında 50 kişilik mahkeme salonuna girebilmek için binden fazla kişi kapıda kuyruk oluşturdu.