Kadını diri diri gömmeye çalıştı

Şişli'de önceden beraber yaşadığı genç kadını, diri diri toprağa gömmeye çalıştığı iddia edilen kişi tutuklandı.

27 Ağustos 2011 Cumartesi, 09:13
Abone Ol google-news

Şişli Ayazağa'da Özel Hayat Hastanesine önceki gün vücudunda darp izleriyle bilinci kapalı getirilen Neşe Gücük'ün (24) durumundan şüphelenen hastane personeli, polise haber verdi.

Hastaneye gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri genç kadının bilincinin yerine gelmesinin ardından ifadesini aldı. Gücük ifadesinde, önceden imam nikahlı olarak beraber yaşadığı ve çocuğunun babası olduğunu söylediği Alparslan Ç. ile sevgilisi Yasemin C'nin kendisini Ayazağa'da ormanlık alana götürdüğünü belirtti. Alparslan Ç. ve Yasemin C'nin kendisini dövdükten sonra diri diri gömmek istediklerini iddia eden Neşe Gücük, gözlerini hastanede açtığını söyledi.

Polis iddialar üzerine genç kadını yol kenarında baygın buldukları iddiasıyla hastaneye getiren ve daha sonra da hastane önünden ayrılmayan Alpraslan Ç. ve Yasemin C'yi gözaltına aldı.

''Gücük'ü diri diri gömmeye çalışan Alparslan Ç'nin, genç kadının bayılmasıyla onu öldürmekten vazgeçtiği daha sonra çukurdan çıkartarak sevgilisi Yasemin C. ile birlikte Özel Hayat Hastanesine götürdükleri'' öğrenildi.

Daha sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen genç kadının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüphelilerden Alparslan Ç. Şişli Adliyesi'nde çıkarıldığı mahkemece cinayete teşebbüs suçundan tutuklanırken, şüpheli Yasemin C. ise mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.