Kemal Kılıçdaroğlu: Hesabını vereceksiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile muhtarlarla bir araya geldi. Kemal Kılıçdaroğlu hükümete "Yaptığınız bütün harcamaların hesabını millete vereceksiniz. Neyi kaça yaptınız? İhaleyi kimlerle yaptınız? Hesabını vereceksiniz!" diye seslendi.

10 Mart 2019 Pazar, 12:22
Abone Ol google-news

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

-Yunanistan'dan ne ithal ettik; 155 milyon dolarlık pamuk ithal ettik. 28 milyon dolarlık buğdal ithal ettik. 13 milyon dolarlık tütün ithal ettik.

-Son 8 yılda hayvancılıkta nereye gelmişiz? 7,5 milyar dolar, yurtdışındaki hayvan üreticilerine para ödedik. Bu parayı kendi çitfçimize ödeseydik Ortadoğu'yu beslerdik. Bu rakamlar benim bulduğum değil, devletin resmi kurumlarının rakamları.

-Herşeye zam geldi. Bastırıyorlar bütün bu zamları sindir sen ucuza sat! Zarar eden insan satar mı? Satmaz! Kim kazanıyor? Yunanistan, Kanada, Arjantin, Hollanda, Avrupa çiftçisi kazanıyor...Öyle bir noktaya geldik ki, hal esnafı terörist oldu, patates stoklayan terörist oldu. Muhittin Böcek'in bir görevi daha var; Kentle kırsal arasında dengeyi sağlamaktır.Yardım yaparken kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyeceksiniz.

-Yaptığınız bütün harcamaların hesabını millete vereceksiniz. Neyi kaça yaptınız? İhaleyi kimlerle yaptınız? Hesabını vereceksiniz! Demokrasinin çıkış noktası ödediğin vergi nereye harcandı. Bunu sormakla başlar.

-Belediye başkan adaylarından iki şey istiyorum: Herkesi kucaklayacaksınız, herkese eşit davranacaksınız.Yaptığınız bütün harcamaların hesabını millete vereceksiniz. Parası olmayanlara pozitif ayrımcılık yapacaksınız.

-Kışlık soğanı stoklayan terörist oldu. Şu anda yurt dışından gelen teröristler de terörist olacak. Efendim orada bilmem ne toplantılarına katılıyorlarmış. Onlar gelince biz onları yakalayacağız, karakola götüreceğiz. Akla bak. Almanya'daki, Fransa'daki toplantılara kimler katıldı onu tespit edeceklermiş, onlardan kimler buraya geldiyse yakalayıp karakola götürecekmiş. Allah akıl fikir versin. Elin adamından sana ne. Hadi sen Türk esnafını terörist ilan ettin, elin Almanından ne istiyorsun. Türkiye halbuki hoşgörünün egemen olduğu bir ülkedir.

Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya: Elin adamından sana ne

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Avrupa'da PKK'nın toplantılarına katılıp Türkiye'ye tatil yapmaya gelenlerin gözaltına alınacağını" açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Allah akıl fikir versin. Elin adamından sana ne" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'nın Polatlı ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında şu açıklamayı yapmıştı:

"Avrupa'da, Almanya'da öyle terör örgütünün toplantılarına katılıp da ondan sonra gelip Antalya'da, Bodrum'da, Muğla'da tatil yapanlar var ya, onlar için de tedbir aldık şimdi. Hadi gelsinler bakalım havalimanlarından içeri girsinler. Gözaltına alıp yallah, öyle kolay değil. Dışarıda hainlik yapıp, içeride, Türkiye'de keyfini, sefasını sürmek bundan sonra kolay değil.”

<haber-dikey:1286909>