Koç: "Başsavcı hükümet sözcüsü gibi"

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç,İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Çolakkadı'yı açıklamalarından dolayı eleştirdi.

26 Aralık 2013 Perşembe, 21:09
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı, vahim gelişmelere sanki bir hükümet sözcüsüymüş gibi yaklaşmaktadır" dedi.

Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyan Haluk Koç, yolsuzluk operasyonuyla ilgili, savcı ve başsavcı tarafından yapılan karşılıklı açıklamalara değindi.

Başsavcı Çolakkadı için 'hükümet sözcüsü' benzetmesini yapan Koç, şunları söyledi:

"YARGI DİKTA EMRİNE GİRMİŞTİR"

"Üzülerek görüyoruz ki İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı, bir cumhuriyet savcısı olarak değil de bu vahim gelişmelere sanki bir hükümet sözcüsüymüş gibi yaklaşmaktadır. Bu müdahaleden sonra, açık ve net kamuoyunun şunu bilmesini istiyoruz; Türkiye artık bir hukuk devleti olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Yargı açıkça dikta yönetiminin emrine verilmiştir."

BAŞSAVCI AKKAŞ'I YALANLAMIŞTI

Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, bugün yaptığı açıklamada, yolsuzluk operasyonu dosyasının elinden alındığını belirterek "Soruşturma yapmam engellenmiştir, sıralı amirler suç işlemiştir" demişti.

Bu açıklamanın hemen ardından konuşan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, savcının yalan-yanlış bilgiler verdiğini savunarak, "Savcılar rastgele soruşturma başlatıp bitiremez" ifadelerini kullanmıştı.