'Komik Bir Cinayet Hikayesi' ENKA'da

21. ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri, Semaver Kumpanya'nın 'Lourcine Sokağı Cinayeti' adlı oyununun 22 Aralık akşamı tiyatroseverlerle buluşmasıyla devam ediyor.

17 Aralık 2009 Perşembe, 11:57
Abone Ol google-news

Semaver Kumpanya’nın sahneye koyduğu eğlenceli tiyatro oyunu “Lourcine Sokağı Cinayeti”, 22 Aralık 2009, Salı akşamı saat 20.30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahnelenecek.

Eugène Labiche tarafından kaleme alınan ve ilk kez 1857’de Paris’te sahnelenen oyunu, ünlü Fransız oyuncu, yazar ve yönetmen Daniel Soulier, Türkiye’ye uyarladı. Sibel Arslan Yeşilay’ın Türkçe’ye çevirdiği “Lourcine Sokağı Cinayeti”nde Serkan Keskin, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak, İrem Erkaya ve Uğur Senkeri rol alıyor.

“Lourcine Sokağı Cinayeti”nin baş döndürücü, esrarengiz ve eğlenceli hikâyesi; bir gün öncesine dair yalnızca, kuzeninin yeşil şemsiyesinin kaybolmuş olduğunu hatırlayan zengin işadamı Şeref’in, İstanbul’da akşamdan kalma bir şekilde uyanması ile başlar. Yatağında kendisiyle aynı durumda olan bir yabancı da vardır; Galatasaray’dan okul arkadaşı aşçıbaşı Argun. O da, isminin baş harfleri olan A. S. işlemeli mendilini kaybetmiştir. Şeref’in karısı kahvaltıda, Lourcine Sokağı’nda işlenen korkunç bir cinayetle ilgili bir haber okur. Katiller cinayet mahallinde, yeşil bir şemsiye ve A.S. harflerini taşıyan bir mendil bırakmışlardır.

21. ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri’ne katılmak isteyen sanatseverler, her etkinlik öncesi saat 19.00’da Taksim – AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.
 
Bilgi için: www.enkasanat.org / 0 212 276 22 14–15/209/ www.biletix.com / 0 216 556 98 00 (Biletix çağrı merkezi)