'Londra işgalcileri'ne de izin yok!

İngiltere'nin başkenti Londra'nın finans merkezinden sorumlu yönetim, "Londra işgalcilerinin" tahliyesi için yarına kadar süre verdi.

16 Kasım 2011 Çarşamba, 16:03
Abone Ol google-news

Yönetim, 15 Ekim'den bu yana Londra'daki tarihi St. Paul's Katedrali önüne kurdukları yaklaşık 200 çadırla kapitalizm karşıtı protestolarını sürdüren eylemcilerin yarın yerel saatle 18.00'e kadar çadırlarını kaldırarak, bu alanı boşaltmalarını istiyor. Bu çerçevede bugün protestoculara bildiriler dağıtıldı.

Eğer protestocular yarın 18.00'e kadar bu alanı boşaltmazsa yönetim, Yüksek Mahkeme'de tahliyenin gerçekleşmesi için yasal süreç başlatacak.

Yönetim daha önce ise tahliye için tanıdığı 48 saatlik süreyi geri çekerek, katedralin önünün boşaltılması için başlattığı yasal girişimi askıya almıştı.

Protestocular, Londra'nın finans merkezini ve Londra Menkul Kıymetler Borsasını hedef alsa da polisin borsanın önünü kapatması nedeniyle eylemlerini yakınındaki katedralin önüne kurdukları çadırlarla bir aydır sürdürüyor.

Protestocular ile kilisenin nasıl bir ilişki kurması gerektiği tartışmalara ve kilise içinde görüş ayrılıklarına neden olmuş, katedralin baş papazı ile bir din görevlisi istifa etmişti.