Marmara İletişim'de 'Skandal Dekan' dönemi bitti

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görev süresi dolan Yusuf Devran dekanlık görevinden ayrıldı. Devran öğrencileri fişleme, öğretim üyelerini tehdit etme gibi iddialarla kamuoyonun gündemini meşgul etmişti.

11 Temmuz 2014 Cuma, 18:50
Abone Ol google-news

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Yusuf Devran’ın görev süresi 7 Temmuz’da doldu. Prof. Dr. Selma Ulus’un vekaleten yerine getirdiği dekanlık görevine henüz kimin atanacağı bilinmiyor.

Bianet'in haberine göre, Yusuf Devran dekanlık süresi boyunca öğrencilere ve akademisyenlere açtığı soruşturmalar, jüriye yüksek lisans sınavında okula kabul edilecek öğrenciler için bir liste verdiği ve bunu kabul etmeyen öğretim üyesini tehdit edip fiziksel şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme geldi. Öğrenciler, akademisyenler ve sendikalar sık sık Devran’ın uygulamalarına karşı basın açıklamaları ve kampanyalar düzenledi.

Devran’ın uygulamalarına tepkiler sınırları da aşmış, Kuzey Amerika Ortadoğu Araştırmaları Derneği (MESA) Devran ile ilgili Başbakan Erdoğan’a iki kez mektup yazmıştı. Fakültenin web sitesine göre, Fakülte Kurulu'nda Profesör üyeleri arasında adı geçmeye devam eden Devran ayrıca Yönetim Kurulu'nda da üye olarak görünüyor.

Marmara İletişim'deki fişleme iddiaları TBMM'de!

Marmara İletişim'de 'Gezi' avı!

Hocalara katil tarifesi! 

Marmara İletişim'de kıyım!

Dekan Devran'a bir suç duyurusu daha!

Marmara İletişim'de bir skandal daha !

O dekan hakkında suç duyurusu!