McDonald's çalışanı McDonald's yiyemiyor

McDonald's çalışanı Shawndraka Mack ''McDonald's da çalışıyorum ve burada yemek yiyemiyorum. Bu delilik'' dedi.

01 Aralık 2013 Pazar, 11:04
Abone Ol google-news

Federal asgari ücretlerin arttırılmasının potansiyel sosyal ve ekonomik sonuçlarını inceleyen bir çalışma yapan Bloomberg Businessweek araştırma kapsamında bir çok düşük ücretli çalışanla görüşme gerçekleştirdi. Bu çalışma dahilinde yazdığı makalesinde ilginç bir noktaya dikkat çeken Susan Berfield, çalışmasını gerçekleştirirken McDonald's çalışanlarının McDonald's da yemek yemeğe parasının yetmediği gerçeğiyle yüzleştiğinin altını çizdi.

Habere göre, McDonald's da tam zamanlı çalışan ve son 18 yıldır hızlı yemek sektöründe bulunan 40 yaşındaki Shawndraka Mack ''Son altı senedir, Güney Karolina'daki McDonald's'da haftada 40 saat çalışıyorum ve saat başına 7,60 dolar kazanıyorum. Yaptığım işi seviyorum; fakat hiç birşey için çalışmak istemiyorum. Bir şeyler için çalışmak istiyorum. McDonald's da çalışıyorum ve burada yemek yiyemiyorum. Bu delilik'' dedi.

McDonald's'ın internet sitesinde, çalışanların buradaki yiyeceklere bedavaya veya indirimli olarak ulaşabilecekleri ibaresi yer alıyor.

Öte yandan McDonald's sözcüsü, Amerika'daki McDonald's restoranlarının neredeyse yüzde 90'ının franchising olduğunu ve bu restoranların çalışanlarına yemek ulaşımı konusunda indirim sağlayıp sağlamamakta bağımsız olduklarını ifade etti.