Mehmet Özhaseki'nin o sözleri Melih Gökçek'i akıllara getirdi

Bülent Arınç, görevinden istifa ettirilen eski başkan Melih Gökçek için "Paralel yapıya Ankara'yı parsel parsel satmıştır" demişti. AKP'nin Ankara adayı Özhaseki ise, "21 yıl belediye başkanlığımda bir metrekare arsa vermeyen ender bir, iki tane belediye başkanlarından biri benim. Bir metrekare vermedim" diye konuştu. Özhaseki'nin sözleri Bülent Arınç Melih Gökçek tartışmasını akıllara getirdi.

12 Mart 2019 Salı, 09:00
Abone Ol google-news

HaberTürk televizyonunun canlı yayınına katılan Özhaseki, seçim çalışmaları ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

'Bakan Özhaseki 17 Aralık sonrası FETÖ'cülerle görüştü' iddiası

"Kayseri'deki FETÖ operasyonunda gözaltına alınan, tutuklanan, hala içeride olan birtakım iş insanları Fetullah Gülen cemaatiyle arada sizin irtibat kurduğunuzu, hatta sizin onları Pensilvanya'ya, Fetullah Gülen'e götürdüğünüzü söylediler. Ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Özhaseki, şunları kaydetti:

"Bir kişi söylüyor o da FETÖ yöneticisi, içeride yatıyor zaten. Para yardımları verilmiş. Kapıda durmuş bir tanesi. Emniyet kayıtlarına geçtiği için söylüyorum. Her ifadeye girene şunu söylüyorlar; 'Haseki'nin adını verin'. Bu kadar çirkin bir örgütle karşı karşıyayız. Ben Kayseri'den birilerini alacağım, Pensilvanya'ya götüreceğim ve bu duyulmayacak, böyle bir şey olabilir mi? Bu yapıyla hiçbir ilişkim olmadı".

Ankara Büyükşehir Belediyesinin gelirinin giderini karşılamadığı belirtilerek kazandığı takdirde ne yapacağının sorulması üzerine Özhaseki, "Bir belediye başkanı para yönetimini bilmiyorsa lütfen işbaşına gelmesin. İçeriden aldığım bilgilere göre geliri gideri karşılamayan bir yapı var. Gelirleri arttırıcı, giderleri kısıtlayıcı tedbirler alınabilir. Bunlar zor değil" diye konuştu.

'FETÖ'YE BİR METREKARE VERMEDİM'

"Siz hiç FETÖ'ye sempatiyle baktınız mı?" sorusuna Özhaseki, şu yanıtı verdi:

"Vergi veren ilk gruba bakıyorsunuz bunlardan oluşuyor. Ticaret ve sanayi odalarının ödül törenlerine sizi çağırıyorlar. Oturup aynı masada yemek yiyorsunuz. Onun dışında bir kere bunların sohbetlerinde diz kırmış değilim, çay içmiş değilim. 21 yıl belediye başkanlığımda bir metrekare arsa vermeyen ender bir, iki tane belediye başkanlarından biri benim. Bir metrekare vermedim".

MELİH GÖKÇEK İTİRAF ETMİŞTİ

7 Haziran seçimleri öncesinde Bülent Arınç'ın "Ankara'yı parsel parsel cemaate satmakla" suçladığı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Cemaat’e hayır işi için diye verdiğim yerler nedeniyle pişmanım" demişti.

Gökçek, "Ben Allah rızası için yardım ediyorum. Onlar da Allah rızası için diyorlardı ama şahısları için suistimal etmişler. Hesabını Allah’a verecekler. Şahıslarına alanlar da var maalesef. Bu benim tespitim. Daha sonra o gözle baktığım zaman şahısları için de alanlar olduğunu biliyorum. İspat et dersen çok zor ama olduğunu biliyorum" diye konuşmuştu.