Messi'nin avukatından açıklama

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'nin avukatları, müvekkillerinin gerektiği takdirde tamamlanmamış vergi yükümlülüklerini ödeyerek yerine getireceğini açıkladı.

22 Haziran 2013 Cumartesi, 13:58
Abone Ol google-news

Avukatlar, Barcelona Kulübü'nün de İspanya yasasının belirleyeceği karara itiraz etmeyeceğini ve titizlikle uyacağını belirttti.

Messi ve babasına yöneltilen vergi kaçakçılığı iddiasının temelsiz olduğunu ve yıldız futbolcunun yasal olarak gereken maddi yükümlülükleri yerine getirdiğini vurgulayan avukatlar, başka bir ödemenin daha karara bağlanması halinde Arjantinli yıldızın bunu karşılayacağını ifade etti.

Gava kasabasının mahkemesi, savcılık tarafından 12 Haziran'da yapılan Messi ve babası Jorge'nin 4 milyon avro vergi kaçırdığına ilişkin başvuruyu kabul ettiğini duyurmuştu. Arjantinli Messi ve babası, sorgulanmak amacıyla eylülde mahkeme önüne çıkacak ve buradan çıkacak sonuca göre vergi kaçakçılığından yargılanıp yargılanmayacaklarına karar verilecek.

Barcelona'nın 26 yaşındaki yıldızı, 2007 ile 2009 yılları arasında Maliye Bakanlığı'na bildirdiği gelir vergisi beyanatında usulsüzlük yaptığı ve imaj haklarından elde ettiği gelirlerden vergi kaçırdığı iddiası ile mahkemenin önüne 17 Eylül'de çıkacak. Yıldız oyuncunun yargılanması ve suçlu bulunması halinde, kaçırdığı vergi miktarının yüzde 150'si oranına kadar para cezası ile 2-6 yıl arasında hapis cezasına çarptırılabilecek.