Meteoroloji'den 15 il için sağanak açıklaması

Meteoroloji uyardı... Batı Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısı yağışlı, diğer bölgeler az bulutlu ve açık bir gün geçirecek. Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ile 6 derece azalacağı, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

29 Mart 2021 Pazartesi, 15:09
Meteoroloji'den 15 il için sağanak açıklaması
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Çorum, Amasya ve Samsun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile akşam saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzeybatısının yüksekleri ve Çorum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ile 6 derece azalacağı, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın genellikle kuzeyli yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ZİRAİ UYARI:

Yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki hafta başına kadar tarımsal faaliyetlerin başladığı / devam ettiği Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve yurttaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı tedbirli ve dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

28 MART 2021 İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, 12°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

İZMİR °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

TRABZON °C, 11°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

ERZURUM °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR °C, 17°C

Az bulutlu