Milas'ta Saylan adına yaptırılan park açıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Aysel Çelikel, ''Hukuk devleti ilkesi ve yargıya güven zedelenmiş durumda. Bu endişe verici bir durum'' dedi.

12 Ağustos 2009 Çarşamba, 15:33
Abone Ol google-news

Muğla'nın Milas ilçe belediyesince merhum Prof. Dr. Türkan Saylan anısına yaptırılan parkın açılış töreninde konuşan ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel, ''Bu toplumda yaşayan her bireyin Atatürk'e ve bu topluma borcu vardır. Bizim kadınlar olarak borcumuz biraz daha fazladır. Onun için ÇYDD'ye kadınlar biraz daha fazla üye oluyor. Bütün kadınlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini savunan Çelikel, şöyle konuştu: ''Hukuk devleti ilkesi ve yargıya güven zedelenmiş durumda. Bu endişe verici bir durum. Hukuka aykırı delillerin geçersiz olduğu kuralı 1992'den beri mevzuatımızda var. Yargı demokratik rejimin tek güvencesidir. Yargıya güveneceğiz. Şüphelerimiz varsa araştıracağız, ikaz edeceğiz ama yargı, rejimimizin, yasalarımızın hayata geçirilmesinde, demokratik rejimin toplumca benimsenmesinde en önemli anahtardır.'' Daha sonra, parkın açılışı yapıldı.

Törene, CHP Muğla milletvekilleri Fevzi Topuz ve Ali Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile yurttaşlar katıldı.