MSB Bakanı Hulusi Akar açıkladı: TSK'de 156 koronavirüs vakası var

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki koronavirüs önlemlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Şu anda 156 pozitif arkadaşımız var, bunların tamamı kontrol altında ve bunların hiçbirinde kritik durum yok" dedi.

20 Mayıs 2020 Çarşamba, 16:17
MSB Bakanı Hulusi Akar açıkladı: TSK'de 156 koronavirüs vakası var
Abone Ol google-news

Akar, koronavirüs salgınının TSK'deki seyrine ilişkin olarak açıklama yaptı. "Şu anda 156 arkadaşımızın koronavirüs testi pozitif" diyen Akar, şöyle devam etti:

"Bizim için en korkulu rüya operasyon bölgelerine bu salgının sıçramasıydı. Böyle bir şey olduğunda karşınızda terörist, arkanızda virüs çok sıkıntılı, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirdik. Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim koronavirüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı.

Şu ana kadar gelinen noktada rakamlara bakıldığında gerçekten övünülecek bir durum var. Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri en başarılı durumda. Bundan dolayı emeği geçenleri tekrar kutluyorum, gerçekten büyük bir başarı bu. Şu anda 156 pozitif arkadaşımız var, bunların tamamı kontrol altında ve bunların hiçbirinde kritik durum yok."