Muharrem İnce'den CHP küskünlerine çağrı

CHP'li Muharrem İnce, partili seçmene tartışmaları bir kenara bırakıp, birlikte çalışma çağrısında bulunarak, "Parti içinde yanlış işler yapılmış olabilir. İstifa edip gitmek bir çözüm değildir, küsmek bir çözüm değildir. Herkes bulunduğu yerde kalıp, mücadele edecek." dedi.

16 Şubat 2019 Cumartesi, 15:49
Abone Ol google-news

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP'nin Çankaya ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında bir konuşma yaptı.

CHP Ankara milletvekilleri Tekin Bingöl ve Murat Emir ile Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Çankaya Belediye Başkan adayı Alper Taşdelen ve Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener'in de katıldığı programda İnce, partililere birlik mesajı verdi.

Muharrem İnce konuşmasında, parti içerisinde yanlış işlerin olabileceğini ancak küsülmemesi gerektiğini vurguladı.

Alper Taşdelen'in CHP kurultaylarında kendisine destek vermediğini ancak Cumhurbaşkanlığı kampanyasında kendisini desteklediğini ve şimdi yan yana bulunduklarını örnek gösteren İnce, “Cumhurbaşkanlığı kampanyasında Alper Taşdelen bana destek oldu. Mitinglerimde Alper Taşdelen hep vardı” ifadelerini kullandı.

İnce, "Parti içinde yarışta ayrı düşebiliriz. Benim yanımda olsalar daha iyi olurdu. Yanlış işler yapılmış olabilir. İstifa edip gitmek bir çözüm değildir. Küsmek bir çözüm değildir. Herkes bulunduğu yerde kalıp, mücadele edecek." diye konuştu.

Muharrem İnce, konuşmasının ardından seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.