Mutlu Kaya'dan beklenen haber geldi

GATA'da fizik tedavisine başlanan Mutlu Kaya'dan iyi haber geldi. Kaya, bayramın birinci günü ilk adımını attı.

21 Temmuz 2015 Salı, 17:46
Abone Ol google-news

GATA'da fizik tedavisine başlanan Mutlu Kaya'dan iyi haber geldi. Kaya, bayramın birinci günü ilk adımını attı. Yapılan kontrolde, genç kızın ses tellerinde ve yürümesinde bir sorun olmadığı belirlendi.

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, eski erkek arkadaşı 26 yaşındaki Veysi Ercan'ın silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan ve Başbakan'ın talimatıyla 7 Temmuz'da Sağlık Bakanlığı'na ait hava ambulansıyla götürüldüğü GATA'da tedavisi süren Mutlu Kaya'dan sevindirici haber geldi. Burada yapılan genel kontrolde, genç kızın gerek ses tellerinde gerekse yürümesini engelleyecek bir sorunun söz konusu olmadığı belirlendi. Ardından da fizik tedaviye başlandı.

SES TELLERİ ZARAR GÖRMEMİŞ

Sabah'a konuşan baba Mehmet Kaya, kızının durumunun iyi olduğunu, gün geçtikçe de daha iyiye gittiğini belirterek şunları anlattı: Geldiğimizde önce genel bir taramadan geçirildi. Felç olmasına neden olacak veya ses tellerinde konuşmasını engelleyecek bir durumun olmadığı belirlendi.

Bunu kendisine de söyledik. Çok sevindi. Odasında sürekli sevdiği şarkıları dinliyor. Bazen kendisi de eşlik etmeye çalışıyor. Ses telleri için son teknolojik cihazlar kullanıldı. Yapılacak tedaviyle eskisi gibi konuşacağı söylendi. Fizik tedaviye de başlandı ve kızım bayramın ilk günü ilk adımını attı.

ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞACAK

Kızı, Mutlu Kaya'nın GATA'ya geldiği için moralinin de yüksek olduğunu anlatan baba Mehmet Kaya, "Doktorlar Mutlu'nun çok güçlü olduğunu ve bu nedenle tedaviye hemen cevap verdiğini söyledi. Tedavisi burada devam edecek. Mutlu için, tüm imkânlar seferber edildi. Doktorlar da eski sağlığına kavuşacağını söylediler. Başbakanımıza da GATA'ya gelmemiz için verdiği destek nedeniyle çok teşekkür ediyorum." dedi.