Nazlı Ilıcak: Bu kararı bekliyordum

Nazlı Ilıcak’ın Kanal D’de yayınlanan ‘Pazar Gezmesi’ adlı programı yayından kaldırıldı. Ilıcak, “Medyanın hali ortada, benim için sürpriz olmadı, bekliyordum” dedi.

24 Aralık 2015 Perşembe, 16:55
Abone Ol google-news

 

Gazetecileri ve medya gruplarını ‘Türk devleti adına’ tehdit edip hedef göstermesiyle tanınan Cem Küçük, 1 Kasım seçimlerinin ardından Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’a, ‘Paralel yapıyla mücadele edeceğiz’ diyorsan, o zaman Eyüp Can’ın işine son vereceksin. Yardımcısı var Bülent Mumay. İkisinin birden sözleşmesini feshet. İyi niyetini anlayalım. Nazlı Ilıcak, Kanal D’de program yapıyor. Kovacaksın” diye seslenmişti.

Program ekibinin işine de son verildi

Doğan Grubu’nun, Küçük’ün kovulmasını istediği isimlerden Can ve Mumay’la geçtiğimiz günlerde yolları ayırmasının ardından, Ilıcak’ın sunduğu program da yayından kaldırıldı.

Konuya ilişkin Diken’e konuşan Ilıcak, Kanal D İç Yapımlar bünyesinde hazırlanan programın kaldırılması kararıyla, program ekibinin işine de son verildiğini kaydetti.

Benim için sürpriz olmadı

Bu karara dair kendisine herhangi bir bilgi verilmediğini belirten Ilıcak, medyanın bugünkü durumunda programına son verilmesinin kendisi için sürpriz olmadığını söyledi.

Bu dönemde işsiz kalan ve çok daha sıkıntılı durumlarla karşılaşan gazeteciler olduğuna dikkat çeken Ilıcak, Doğan ailesiyle dostluğununsa baki olduğunu vurguladı.