Norveçli kızlar üç gündür kayıp

Alanya'da yaşayan Norveçli Line Lita Hoholm, jandarma ve polis ekiplerine başvurarak, 15 yaşındaki kızı ve arkadaşının üç gündür kayıp olduğunu bildirdi.

11 Ağustos 2015 Salı, 13:27
Abone Ol google-news

Norveçli Line Lita Hoholm, 15 yaşındaki kızı Mia Emilie Haougen ve aynı yaştaki kız arkadaşı Ida Marie Nodland'ın 3 gündür eve gelmediğini belirterek, polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

Alanya'nın Obagöl mevkisinde yerleşik olarak yaşayan Hoholm, kızının fotoğrafını basın mensuplarına gösterdi. Hoholm, 15 yaşındaki kızı Mia Emilie Haougen ve kız arkadaşı Ida Marie Nodland'ın üç gün önce dolaşmak için evden çıktığını ve bir daha dönmediğini kaydetti.

Kızının yaklaşık 5 hafta önce Norveç'ten yanına tatile geldiğini belirten Hoholm, kızı ve arkadaşının fotoğraflarını sosyal paylaşım sitelerinde "Kayıp" başlığıyla paylaştıklarını da anlattı.

TÜRKÇE BİLİYOR

Kızının çok iyi Türkçe konuştuğunu, yanında pasaportunun da olmadığını ifade eden Hoholm, "İzni bitmek üzere. Yarın ülkesine dönmesi gerekiyor" dedi.

Kayıp kızları kendi çabalarıyla da aradıklarını kaydeden Hoholm, "Erkek arkadaşı kızıma ulaşmış, 'Alanya'dayız endişe etmeyin' demişler. Bulundukları yerden alınmayı istememişler, adreslerini de vermemişler" diye konuştu.

Kayıp kızların saçlarını siyaha boyadıkları ve en son Tosmur Mahallesi'nde görüldükleri öğrenildi.