'Öğrencilere makbuz verdiniz mi?'

CHP Adana Milletvekili Gaye Erbatur, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e, Gazze halkı için başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili, ''Toplanan yardımlar karşılığında öğrencilere verilen herhangi bir makbuz var mı?'' diye sordu.

20 Ocak 2009 Salı, 19:41
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren CHP Adana Milletvekili Gaye Erbatur, Çelik'in Filistin ile ilgili yayımladığı 2 genelgeye dikkat çekti.

''Filistin İçin Bir Dakikalık Saygı Duruşu'' ile ''Gazze'ye Yardım'' adı altında öğrencilerden para toplanmasının, çocuk gelişimi uzmanları, eğitimci ve velilerin sert tepkisine neden olduğunu ileri süren Erbatur, 18 yaşın altındaki bireylerin; ölen yaşıtları için saygı duruşunda bulunmalarının, psikolojilerinde yaratabileceği olumsuz etkilerin neden dikkate alınmadığını sordu.

Kızılay Genel Başkanı'nın, ''Gazze'ye parasal yardım değil, sadece gıda, giyecek ve ilaç yardımı yapılabildiği, bunun da ancak Kızılay tarafından sunulmasına izin verildiğini'' söylediğine dikkat çeken Erbatur, önergesinde şu sorulara yer verdi: ''Gazze'de yaşanan insanlık dramının sonuçlarını hafifletmek adına ülkemizde toplanan yardımlarda neden çok başlılık yapılmıştır? MEB tarafından, Kızılay'dan bağımsız bir banka hesabı kullanılıp para toplanması yerine, Kızılay'ın yürüttüğü yardım kampanyasının desteklenmesi neden düşünülmemiştir? Toplanan yardımlar karşılığında öğrencilere verilen herhangi bir makbuz var mı?''