Ölen çocuğu için 'kaçırıldı' dedi, gerçeği kameralar ortaya çıkardı

Şişli’de bebeğinin, çalındığını söyleyen Suriye’li annenin şikayeti, polisi alarma geçirdi. Kamera kayıtlarını inceleyen polis annenin yalan söylediğini belirledi. Anne polise verdiği ifadesinde ise, emzirirken uyuyakaldığını, uyandığında bebeğinin öldüğünü fark ederek metruk bir binaya bıraktığını söyledi. Suriyeli anne ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

29 Mart 2016 Salı, 15:55
Abone Ol google-news
<video:506525>

Şişli, Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde dün saat 15.00 sıralarında yol kenarında dilenen bir kadın “Çocuğum çalındı” diyerek bağırmaya başladı.

BEBEĞİM ÇALINDI HABERİ POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ

Olay yerine hemen polis ekipleri sevk edilirken Suriye uyruklu Emine S'nin , “Bir otomobil yanıma yaklaştı. Bebeğimi kucağımdan çekip aldılar. Daha sonra kaçtılar, plakasını alamadım” dediği öğrenildi.

POLİS YALAN SÖYLEDİĞİNİ TESPİT ETTİ 

Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, hemen güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilere ulaşmak istedi. Ancak kadının dediği saatte olay yerini gören güvenlik kameralarında bir kaçırma görüntüsü bulunmadı. Bunun üzerine genişletilen soruşturmada polis kamera görüntülerini incelemeye devam etti. Bir süre sonra kadının bir sokak üzerinde bebeği ile yürürken görüntüsüne ulaşıldı. Aynı kadının birkaç dakika sonra bu kez bebeği olmadan geri dönerken görüntüleri bulundu.

BEBEĞİN EMZİRİRKEN ÖLDÜĞÜNÜ KABUL ETMEDİ

Bu görüntüler üzerine tekrar sorgulanan Suriye uyruklu Emine S., yalan söylediğini itiraf etti. Ağlayarak tekrar ifade verdiği öğrenilen şüpheli, bir gün önce çocuğunu emzirirken uyuya kaldığını, uyandığında ise kız bebeğinin öldüğünü fark ettiğini söyledi. Poliste verdiği ifadesinde korktuğunu, bu nedenle bebeği bir metruk binaya bıraktıktan sonra kaçırıldığı yalanını söylediğini anlatan anne Emine S., “Bebeğim neden öldü, bilmiyorum. Yaptığımdan çok pişmanım” dediği öğrenildi. Polis talihsiz bebeğin cesedini annenin gösterdiği metruk binada buldu.

BEBEĞİN ÖLÜM SEBEBİNİ ADLİ TIP KURUMU ÇÖZECEK 

Savcılık talimatıyla polis merkezinde ifadesi alınan Emine S., ve bebeğin babası Fydan S., daha sonra serbest bırakıldı. Öte yandan Adli Tıp Kurumunda yapılan incelemenin ardından bebeğin kesin ölüm sebebinin belirleneceği öğrenildi.