Online oda rezervasyon sistemi

Kültür ve Turizm Bakanlığının resmi turizm portalı ''www.goturkey.com'', ''online web'' oda rezervasyon sistemini, bir bölümü sadece Mart ayı içinde geçerli olacak özel fırsatlarla Türkiye'deki konaklama tesislerinin tamamının kullanımına açtı.

15 Mart 2011 Salı, 09:40
Abone Ol google-news

Goturkey.com İş Geliştirme Müdürü Gökhan Çiftçi, hizmete açılan rezervasyon sistemiyle, konaklama tesislerinin, hem GoTurkey.com portalına bağlı çalışan pazarlama bölümü üzerinden hem de isterlerse kendi web siteleri üzerinden oda satışı yapabilmelerine olanak sağlandığını söyledi.

Bu hizmetlerden yararlanabilmek için işletmelerin, portala bağlı sektör tanıtım sitesinde yer almak üzere gerekli işlemleri tamamlamış olmaları gerektiğini belirten Çiftçi, sektörün tanıtımı için geliştirilen sistemin, oda standartlarının da dikkate alındığı geniş bilgi giriş ve sunum olanaklarına sahip olduğunu, bu özellikleriyle tesislerin yüksek standartlarda ve en kapsamlı şekilde tanıtılmasını sağlayacak referans web platformu olmasının hedeflendiğini bildirdi.

İşletmelerin, GoTurkey'den ulaşılabilecek ''Online Web'' Oda Rezervasyon Sistemi hizmet kurulum bedellerinden muaf tutulduğunu anlatan Çiftçi, ''İşletmelerin web sitelerinde yapılacak sistem kurulum bedelleri ise oldukça düşük tutuldu ve kurulum bedelinin 2/3;ünün sistem üzerinden yapılacak ilk rezervasyondan sonra ödenmesi esaslı bir alternatif model de sunuldu'' dedi.

Avrupa Komisyonu istatistik verilerinin, Türkiye'ye gelen turistlerin önemli bir bölümünü oluşturan Almanya, İngiltere gibi ülkelerde, internette rezervasyon yapan bireylerin oranının yüzde 22-27 seviyelerine ulaştığını gösterdiğini kaydeden Çiftçi, ''İskandinav ülkelerinde bu oran yükselmekte. Örneğin Norveç'te yüzde 45 seviyesine ulaşmaktadır. İstatistiki veriler dikkate alındığında, GoTurkey.com portalının gerek sektörel tanıtım gerekse satışlar bakımından ülke turizmine önemli katkılar sağlaması beklenmektedir'' diye konuştu.
 

''goturkey.com"

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2011 yılında uygulamayı öngördüğü dijital tanıtım faaliyetleri, yayın dili sayılarının Rusça, İspanyolca, Hollandaca ve Arapçayı da kapsayacak şekilde artırılması, ataşelik ve müşavirlik sitelerinin portalla ilişkilendirilmesi gibi atılacak yeni adımlarla ''www.goturkey.com''un Türkiye'nin tanıtımına ve ülke turizminin gelişmesine katkılarının daha da artması bekleniyor.

Sektör tanıtım sitesi ve ''online web'' oda rezervasyon sistemi hakkında ayrıntılı bilgilere ''www.goturkey.com/pazar'' adresinden ulaşılabilir.