Ozan Tufan serbest bırakıldı

İstanbul İl Jandarma ekipleri, yasa dışı yollarla ülkeye lüks araç sokan çeteye operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan ile birlikte 46 kişi gözaltına alındı. Ozan Tufan, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Fenerbahçe sabah saatlerinde gözaltına alınan Ozan Tufan ile ilgili açıklama yaptı.

23 Mayıs 2017 Salı, 10:38
Abone Ol google-news

<video:746605>
İstanbul İl Jandarma ekipleri, yurda yasa dışı yollarla lüks araç sokan çeteye yönelik operasyon başlattı. Bu sabah saatlerinde başlayan operasyon kapsamında 20 ayrı yere operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan da gözaltına alındı. Operasyonda toplam 46 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının 100’ü bulabileceği öğrenildi.

LÜKS ARAÇLAR İNCELENİYOR

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan’ın da gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen lüks araçlar, İstanbul İl Jandarma Komutanlığına çekicilerle getirildi. Yurda yasa dışı yollarla lüks araç sokan çeteye yönelik İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda,ele geçirilen araçlar İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na getiriliyor.Çekici yardımıyla komutanlık binasına getirilen lüks araçlar inceleniyor.

OZAN TUFAN SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

FENERBAHÇE'DEN OZAN TUFAN AÇIKLAMASI

Sarı-lacivertli kulübün sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Profesyonel Futbol Takımımız oyuncularından Ozan Tufan’ın, bu sabah saatlerinde, kaçakçılık üzerine İl Jandarma Müdürlüğü tarafından yürütülen bir operasyon kapsamında müşteki sıfatıyla ifadesi alınmıştır. Konuyla ilgili olarak yüzlerce kişinin ifadesinin alınacağı operasyon kapsamında Ozan Tufan, 2. el aldığı bir aracın ilk sahibinin, aracı vergilendirmesi ile ilgili sorularla muhatap olmuş, dosyada mağdur durumda olan futbolcumuz yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından İl Jandarma Müdürlüğünden ayrılmıştır."