Partiye çilingirle girdiler

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, CHP örgütünün geçen hafta sonu yapılan ve olaylı geçen kongrenin ardından iş başına gelen yeni yönetimi, selefleri parti binasının anahtarlarını kendilerine teslim etmeyince, içeri çilingir yardımıyla girdi.

15 Ocak 2010 Cuma, 14:57
Abone Ol google-news

Alaşehir'de 10 Ocakta yapılan CHP İlçe Olağan Genel Kongresiyle başkanlığa seçilen Erkin Türker, yönetim kurulu üyeleriyle mazbatalarını almalarının ardından bugün parti binasına gelerek görevi devralmak istedi.

Bunun için eski ilçe başkanı Habil Günay'a bilgi veren ve bina anahtarlarını isteyen yeni yönetim, devir teslim ve anahtarları getirmek üzere kimsenin gelmemesi üzerine durumu bir tutanakla tespit ederek, kapıyı çağrılan çilingire açtırdı.

Çilingir vasıtasıyla kapının açılması, yeni yönetim tarafından alkışlarla karşılandı.
Türker, parti binasına girilmesinin ardından yaptığı konuşmada, kongre sonucunun, ilçe ve il seçim kurullarına yapılan itirazların reddedilmesiyle dün konumlarının kesinleştiğini ve mazbatalarını aldıklarını belirtti.

Kesinleşmiş bu sonuca rağmen, eski yönetimin görevi usulüne uygun devir teslim yapmadığı gibi parti binası anahtarlarını bile getirmediğini ifade eden Türker, şunları söyledi:

''Arkadaşlar, ayaklarına gidip anahtar almamızı beklediler. Bize 'Gelin anahtarı' alın diyorlar. 'Bir yönetim kurulu üyesi getirsin' dedik. Eski yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu Yeşilyurt kasabasında, buradaki eski yönetim kurulu üyesi de 'Ben teslim etmem' demiş. Zaten kilidi değiştirecektik, iyi oldu. Biz de hakkımızı kullanarak kapıyı çilingirle açtırdık.''

Türker, partide ayrım yapmayacaklarını, Alaşehirlilerin hizmetinde olacaklarını ifade ederek, CHP'yi ilçede eskisinden daha güçlü yapacaklarını söyledi.