Peşin paraya 5 bin lira indirim

Bedelli askerliğin 30 bin liralık ücretine yönelik yakınmalar,"peşin indirimi" formülünü gündeme getirdi. AKP kulislerinde, değişiklik ile bedelin 5 bin liralık bir peşin indirimi ile 25 bin olması bekleniyor.

27 Kasım 2011 Pazar, 08:18
Abone Ol google-news

Bedelli askerlik düzenlemesinin hazırlık sürecinin yakın tanıklarından olan bir AKP yöneticisi şunları söyledi: “Bedelli konusu partimizin MYK’sında ilk ele alındığında, ücret konusunda ‘peşin 25 bin, taksitle 30 bin lira olsun’ önerisi gündeme gelmişti. Son sözü Sayın Başbakanımız söyleyecektir, ama şu an için küçük bir ihtimal de olsa belki bu formüle dönüş olabilir. Çünkü Sayın Başbakanımız, o toplantılarda bu öneri gündeme geldiğinde itiraz etmemiş, diğer bir çok öneri gibi bunu da dikkatle dinleyip not etmişti.”

5 bin liralık indirim


Hürriyet'in haberine göre, hedeflerinin bu uygulamadan mümkün olduğunca daha fazla kişinin yararlanması olduğunu da belirten AKP yöneticisi, “Eğer bu yönde bir değişikliğe gidilirse, sonuçta 5 bin liralık bir peşin indirimi söz konusu olacak. Bu da önemli bir miktar” dedi. Aynı yönetici, yaş konusunda ise herhangi bir değişiklik öngörülmediğini söyledi.