'Platini 'Düşürmezseniz, Avrupa yok' dedi'

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, UEFA Başkanı Michel Platini ile konuştuğunu belirterek, Platini'nin 'Takımları düşürmezseniz, Avrupa'da yer alamazsınız' dediğini iddia etti.

10 Mayıs 2012 Perşembe, 09:18
Abone Ol google-news

Son seçimde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını koyan Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk futbolunun Avrupa'da yer alamayabileceğini iddia etti.

UEFA Başkanı Michel Platini ile konuştuğunu belirten Tüzmen, " Platini, 'Takımları düşürmezseniz, Avrupa'da yer alamazsınız' dedi. Benim de takımları düşüreceğim belli. Başbakanımız istemedi (TFF adaylığı). İstemedi, çünkü Fenerbahçeli. Ben de Galatasaraylıyım (Gülerek). Türk sporu yaşasın. Benim hiç makamda, mevkide gözüm yok. Futboldan anlamam ama bildiğim bir şey var, adaletli yönetirim. Bugüne kadar gümrükleri, dış ticareti adaletle yönettim'' dedi.

Türkiye'nin 2020 Olimpiyat Oyunları ve UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylığını değerlendiren Tüzmen, ''Türkiye, iki büyük organizasyonun altından kalkar. Futbol Federasyonu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) üyesiyim" diye konuştu.