Putin'den Türkiye açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'nin Rusya'nın öncelikli partneri olduğunu, terörle mücadele ortak ilişkilerin nasıl kurulması gerektiğini görüşüleceğini bildirdi.

13 Ekim 2015 Salı, 14:18
Abone Ol google-news

"Türkiye bizim öncelikli partnerlerimiz ve iyi arkadaşımızdan biridir. Uzun yıllardır Türkiye ile iyi ilişkilere sahibiz. Türkiye bizim en büyük ticari ve ekonomik partnerlerimizden biri. İnşaat piyasamıza bakmamız yeterlidir, bu piyasa son yıllarda milyarlarla ölçülüyor" diyen Rusya Devlet Başkanı Putin, "Türk firmaları bizim inşaat piyasamızda son zamanlarda 12 milyar elde ettiler" diye konuştu.

Putin, Rusya'nın Türkiye'ye büyük hacimlerde enerji kaynakları gönderdiğini, iki ülkenin enerji ve tarım alanlarında büyük projeleri olduğunun altını çizdi.

Putin, "Terörle mücadele ilişkilerimizi nasıl yönlendirmemiz gerektiğini anlamamız gerek. Türkiye'nin Kürt faktörü ve terörle mücadele alanlarında endişeleri var, biz bu endişeleri anlıyoruz ve ikili ilişkilerimizde bunu dikkate almaya hazırız. Askeri düzeyde temaslarınız mevcut" dedi.