Radara yakalanan trafik müdürü istifa etti

İspanya'nın doğusundaki Girona kentinin İl Trafik Müdürü Narcis Cle, otoyolda arabasıyla giderken hız sınırını aşarak radara yakalandığı için istifa etti.

05 Temmuz 2013 Cuma, 07:50

120 kilometre hız sınırının olduğu AP-7 otoyolunda resmi aracınla saatte 160 kilometre hızla giderken radara yakalanan Girona Trafik Müdürü Narcis Cle, olaydan 4 saat sonra istifasını sundu.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, Cle'nin, Katalonya özerk yönetim hükümeti İçişleri Bakanlığı'nın organize ettiği ''Trafik ve Güvenlik Komisyonu''nun bir toplantısından dönerken, otoyolda radara yakalanması ''gülünç'' olarak yorumlandı. Söz konusu toplantıda, Katalonya bölgesinde 2020 yılına kadar trafik kazalarını azaltmak için bir plan üzerine çalışmalar yapıldığı kaydedildi.

Girona Trafik Müdürlüğü'nde 14 yıllık görevini radara yakalanmasından dolayı sonlandıran Cle'nin istifasının, Katalonya özerk yönetim hükümeti İçişleri Bakanı Ramon Espadaler tarafından kabul edildiği açıklandı. Espadaler, Cle'nin istifa ederek, onurlu bir hareket yaptığını söyledi.