Şahin kararsız

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Kürt Açılımı'' ile ilgili Genel Görüşme Önergesi'nin öngörüşmesinin yapılacağı yarınki TBMM Genel Kurulu'na başkanlık edip etmemeye henüz karar vermediğini bildirdi.

09 Kasım 2009 Pazartesi, 10:09
Abone Ol google-news

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, eski milletvekili İhsan Tombuş'un cenaze töreninde, bir gazetecinin, ''Kürt Açılımı'' ile ilgili Genel Görüşme Önergesi'nin öngörüşmesinin yapılacağı yarınki TBMM Genel Kurul toplantısını kastederek, ''Oturumu yönetme konusunda kesin bir kararım yok' demiştiniz. Bu konuda bir karar oluştu mu, siz mi yöneteceksiniz?'' sorusuna, ''Sanıyorum bugün karar vereceğim, henüz vermedim'' yanıtını verdi.

''Partilere bir tavsiyeniz olacak mı?'' sorusu üzerine de Şahin, şunları kaydetti:
''Gerek iktidar gerekse muhalefet olan Parlamentodaki siyasi partilerimiz, demokratik tecrübesi olan siyasi partilerimizdir. Dolayısıyla Meclisimizin Anayasa ve İçtüzük çerçevesinde nasıl yönetileceği, orada düşüncelerin nasıl dile getirileceği bellidir. Ben partilerimizin ve onların saygıdeğer sözcülerinin hangi konuda olursa olsun, İçtüzük kuralları içerisinde hareket edeceklerine ve yadırganan hiçbir ifade kullanmayacaklarına inanıyorum. Bu haftanın da başarılı bir şekilde sonuçlanmasını diliyorum.''