Samsun’da 16 yaşındaki Suriyeli Eymen bıçaklanarak öldürüldü

Samsun Vezirköprü’de 16 yaşındaki Suriyeli Eymen Hammamı’nın iki grup arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürüldü.

14 Eylül 2020 Pazartesi, 08:35
Samsun’da 16 yaşındaki Suriyeli Eymen bıçaklanarak öldürüldü
Abone Ol google-news

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde iki grup arasında çıktığı iddia edilen kavgada bıçakla yaralanan Suriyeli genç hayatını kaybetti.

Atatürk Mahallesi Gençlik Caddesi’nde iki grup arasında kavga çıktığı iddia edildi. Kavgada bıçakla yaralanan Suriyeli 16 yaşındaki Eymen Hammamı kaldırıldığı Vezirköprü Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Olayla ilgili şüpheli Z.Ç. gözaltına alındı. 

Olayın görgü tanığı ve Eymenh’in ağabeyi İbrahim Hammamı Evrensel’e konuştu. Ağabey, “Dört kişi arabayla önümüzü kesti. Bize ırkçı küfürler ettiler. Sonra gidip 20 kişi döndüler. Kardeşimi vuranlar ceza alsın, adalet yerini bulsun. Eymenh hepinizin kardeşidir, öyle düşünün”dedi.

“50 TL YEVMİYEYE FIRINDA ÇALIŞIYORDU”

Kardeşine birden fazla bıçak darbesi geldiğini belirten İbrahim Hammamı, “Saldıranların hepsi gençti. Daha önce görmüşlüğümüz var ama hiç sorun yaşamadık. Biz 9 yıldır Samsun’da yaşıyoruz. Kimseyle sorun yaşamadık. Misal benim eşim Türk. Eymenh gül gibi çocuktu. Bunu yapanlar cezasını alsın, adalet yerini bulsun. Kardeş acısı zordur, o hepinizin kardeşi, öyle düşünün” ifadelerini kullandı.

Göç sonrası kardeşiyle mecburen fırınlarda çalışmaya başladıklarını anlatan ağabey Hammamı, “Eymenh 4 yıllık işçiydi. Ben 70, Eymenh 50 TL yevmiye alıyordu. Akşama kadar çalışıyor, akşamları da gençlik spor merkezinde kursa gidiyordu” diye konuştu. Altı kardeş olan Hammamı ailesinde anne ve babalarının çok kötü durumda olduğunu belirten İbrahim Hamamı, “Otopsi sonuçlarını bekliyoruz. Yarın cenazeyi otobüsle Vezirköprü’ye götürüp orada toprağa vereceğiz” dedi.