Saylan Hoca 76 yaşında

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Cüzzamla Savaş Derneği ile Vakfı ve Uluslararası Lepra Birliği'nin (ILU) kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan, doğumunun 76. yılında bugün İstanbul'da düzenlenecek bir dizi etkinlikle anıldı.

13 Aralık 2011 Salı, 08:07
Abone Ol google-news

Kanser tedavisi gördüğü sırada Ergenekon soruşturmasının son dalgasında evi aranan Prof. Dr. Türkan Saylan, 18 Mayıs 2009 yılında yaşamını yitirmişti. ÇYDD’den yapılan açıklamada, “13 Aralık tarihinde Türkan Hocamızı sevgi ve özlemle anacağız” denildi.

Cüzzamla Savaş Derneği ve ÇYDD, bugün saat 10.00’da İstanbul Lepra Hastanesi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. “Türkan Saylan Belgeseli”nin gösteriminin ardından saat 12.30’da ÇYDD üyeleri, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın Zincirlikuyu’daki mezarını ziyaret etti.

ÇYDD Kadıköy Şubesi de akşam saat 19.00’da Kadıköy Belediyesi Brifing Salonu’nda “Dostları Türkan Saylan’ı Anlatıyor” adlı etkinlik düzenledi. Etkinliğe ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Prof. Dr. Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Cumhuriyet gazetesi yazarı Dr. Erdal Atabek, Gökşin Sanal, avukat Ali Gürbüz ve Sema Murat konuşmacı olarak katıldı.