Şehitlerimizi uğurluyoruz

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün, Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut, Jandarma Astsubay Bekir Çavuş'un cenazesi memleketi Konya'da toprağa verildi.

20 Kasım 2012 Salı, 11:32
Abone Ol google-news

Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün'ün (25) cenazesi ilk olarak Aslanlı Kışla Caddesi'ndeki baba evine getirildi.

Burada, şehidin cenazesi baba Fevzi, anne Sıdıka ve bir ay önce nikah kıydığı eşi Fadime tarafından karşılandı.

Şehit babası Fevzi Gün, oğlunun fotoğrafına dokunarak, uzun süre tabutuna sarıldı. Anne Sıdıka Gün ise ''Oğlum 'Benimle gurur duyacaksın' diyordun. Ne mutlu bana şehit annesi oldum. Seninle gurur duyuyorum'' dedi.

Bu sırada ağlayanlara seslenen anne Gün, ''Ağlamayacağız. Niye ağlıyorsunuz? Ben şehit annesiyim'' diyerek yanındakileri teselli etmeye çalıştı. Şehidin eşi Fadime de uzun süre tabuta dokundu.

Jandarma Astsubay Çavuş Gün'ün cenazesi ambulansa bindirildiği sırada bir kişinin elindeki Türk bayrağının yere düştüğünü fark eden anne Gün, ''Hemen alın o bayrağı yerden. Basmayın, bastırmayın'' diye konuştu.

Şehidin annesi Gün, ''Hakkım helal olsun sana'' diyerek, oğlunu el sallayarak uğurladı.
Burada yapılan dua ve alınan helalliğin ardından Gün'ün cenazesi törenin yapılacağı Mürşit Pınar Camisi'ne getirildi.

Şehidin ağlayan eşini anne Sıdıka Gün teselli etmeye çalıştı. Şehit Gün'ün cenazesi öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından bir süre top arabasında taşındı.
Törene katılan vatandaşlar, şehidin naaşını omuzlarda tekbirler eşliğinde taşıdı.
Şehit Gün'ün cenazesi Konya Şehitliği'nde toprağa verildi.

Konya şehidini uğurladı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut'un cenazesi, Antalya'da toprağa verildi.

Şehit Üsteğmen Korkut'un Türk bayrağına sarılı cenazesi, yakınları ve askeri yetkililer tarafından Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan alındıktan sonra son kez Kepez ilçesi Erenköy Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü.

Burada helallik alındıktan sonra şehit Korkut'un cenazesi Muratpaşa Camisi'ne getirildi. Şehidin annesi Leyla Korkut, babası Veli Korkut, kardeşleri Oğuzhan ve Mustafa Korkut ile nişanlısı Zeynep Çatallar, tabuta sarılarak ağladı. Birbirlerini ''ağlamayın, sevindirmeyin'' şeklinde teskin eden şehidin yakınları, şehidin tabutunun üstüne ellerini üst üste koyarak dua etti.

Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Milli Egemenlik Caddesi'nde askeri tören yapıldı. Bu sırada caddede toplanan vatandaşlar ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Kahrolsun PKK'' şeklinde sloganlar attı ve dev Türk bayrağı açtı.

Törenin ardından şehit Gökhan Korkut'un cenazesi, Uncalı Şehit Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Osmaniye şehidini uğurladı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Bekir Çavuş'un cenazesi memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde toprağa verildi.
Şehit Çavuş'un naaşı, Adana Asker Hastanesi morgundan alınarak kara yoluyla Kadirli İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na getirildi.

Burada bir süre bekletilen Çavuş'un cenazesi, daha sonra törenin düzenleneceği komutanlık ile Merkez Hamidiye Camisi arasındaki alana götürüldü.

Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul'un kıldırdığı cenaze namazı sonrası şehidin naaşı askeri törenle götürüldüğü Kadirli Asri Mezarlıktaki Garnizon Şehitliği'ne defnedildi.