Şehre kahve kokusu yayan festival başladı

21-24 Eylül 2017 tarihleri arasında kahveye dair her şeyin yer aldığı İstanbul Coffee Festival’i KüçükÇiftlik Park İstanbul’da başladı.

22 Eylül 2017 Cuma, 10:20
Abone Ol google-news

İstanbul KüçükÇiftlik Park, Avrupa’nın iki büyük kahve festivalinden biri konumunda bulunan İstanbul Coffee Festival’e (İCF) ev sahipliği yapıyor. Festivalde, kahveyle ilgili yüzlerce marka yer alırken, tadım ve ikramlar, baristalardan gösteriler, akustik konserler, özel tasarım ürünler, workshop ve seminerler, sanat sergisi gibi etkinliklere yer verilecek. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen festivalin yeni mottosu “Kahvenin Yaşam Döngüsü”. Binlerce kahveseverin yoğun katılımıyla başlayan İstanbul Coffee Festival’in bu yıl yeni bir katılımcı rekoruna imza atması bekleniyor.

Özellikle 3’üncü dalga kahve akımının önde gelen markalarını ve bu akıma bağlı yaşam kültürünü tek çatı altında toplayan İstanbul Coffee Festival’de, İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, çekirdek kahveciler, kahve makinesi üreticileri, kahve yanı lezzetleri ve tasarım ürünleri ziyaretçilerle buluşuyor. Festival kapsamında; tadımlar, eğitimler, workshop ve seminerler, evde demleme teknikleri, konserler ve canlı sanat performansları yer alıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kahve eksperleri, deneyim ve bilgilerini profesyonel katılımcılarla paylaşıyor. İstanbul’un en iyi kahve ve kavurma dükkanlarının yetenekli baristaları hünerlerini sergiliyor, profesyonel kahve yapımının inceliklerini tanıtıyor.