Sirk hayvanları yangında telef oldu

Ankara ASKİ Spor Salonu'nda sirk hayvanlarının tutulduğu barınakta çıkan yangında dumandan zehirlenerek telef olan ayı sayısının 9 olduğu belirlendi.

29 Aralık 2011 Perşembe, 13:18
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediyesi BELYA Genel Müdürü Avni Kavlak, yaptığı açıklamada, yangının neden kaynaklandığını henüz bilmediklerini ve itfaiye raporunun çıkmasını beklediklerini söyledi.

Hayvanların telef olmasından dolayı üzüntü duyduklarını bildiren Kavlak, ''Sirk hayvanları Ankara'ya ilk geldiğinde barınmaları için yer tahsis ettik. Bundan sonraki bakım, yeme-içme içmelerine ilişkin sorumluluk hayvanların sahiplerine aittir. Yangın elektrik kontağından mı, sigara izmaritinden mi neden çıkmış henüz bilmiyoruz. Ayıların kaldığı bölümdeki suntalar alev almış, içerdeki hayvanlar da dumandan etkilenmiş. 9 ayı telef oldu. Biz de çok üzüldük'' diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak 13 yıldır Ankara'ya sirk organizasyonu getirdiklerini ve vatandaşları eğelendirdiklerini ifade eden Kavlak, bugüne kadar olumsuz bir olay yaşanmadığını söyledi.

Kavlak, ''Büyük Ankara Sirki''nin hafta sonu yapılacak gösterilerinin devam edeceğini, bir sorun olmadığını sözlerine ekledi.