Şırnak'ta 3 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 2 PKK'li terörist etkisiz hale getirildi. Beytüşşebap ilçesinde de polis noktasına taciz ateşi açılmasıyla yaşanan kısa süreli çatışmada bir terörist etkisiz hale getirildi.

05 Haziran 2010 Cumartesi, 20:28
Abone Ol google-news

Edinilen bilgiye göre, Uludere'nin Bağlıca yol kontrol ve arama noktasında ele geçirilen 12 bin 150 karton kaçak sigaranın sevki ile görevlendirilen askeri araçlara yönelik olarak terör örgütü PKK mensuplarınca Şırnak-Uludere kara yolu üzerine döşenen patlayıcı madde, askeri araçların geçişinden sonra uzaktan kumandayla patlatıldı.Patlayıcının aracın geçişinden sonra patlaması nedeniyle can kaybı yaşanmadı. Olaydan sonra bölgede başlatılan operasyonda, patlayıcıları yerleştiren 2 PKK'li terörist etkisiz hale getirildi.


Beytüşşebap'da 1 terörist etkisiz hale getirildi

Beytüşşebap ilçe girişinde bulunan polis noktasına PKK'li bir grup terörist tarafından taciz ateşi açılmasıyla yaşanan kısa süreli çatışma sonrası bölgede yapılan aramalarda PKK'li bir teröristin cesedinine rastlandı. Kaçan diğer teröristlerin yakalanması amacıyla bölgede operasyon sürüyor.