Skandal büyüyor: Evlilik dışı ilişki sitesinde siyasetçiler de var

Hayat kısa, bir kaçamak yaşa' sloganına sahip evlilik dışı ilişki sitesi Ashley Madison'ın kullanıcıları arasında İngiltere ve ABD hükümetinden isimlerin yanı sıra, BM'den de üst düzey yetkililerin yer aldığı açıklandı.

21 Ağustos 2015 Cuma, 15:55
Abone Ol google-news

 
Kimliği belirsiz hackerların, Ashley Madison adlı çöpçatanlık sitesine üye 32 milyon kişinin bilgilerini internette yayınlamasının ardından ortaya çıkan skandalın boyutları büyüyor. Sitenin üyeleri arasında İngiltere hükümeti, ABD ordu ve hükümeti ve Birleşmiş Milletler’den üst düzey isimlerin olduğu ortaya çıktı.

Associated Press’in haberine göre, sitenin üyeleri arasında Beyaz Saray ve Kongre’de kritik görevlere sahip isimlerin bulunması dikkat çekti. Maillerin sahiplerine ulaşmaya çalışan AP, beş yıldan daha uzun bir süredir siteye giriş yapıldığını ve bağlantıların Dışişleri, Savunma, Adalet, Enerji, Hazine, Ulaştırma ve Ulusal Güvenlik bölümlerinden kurulduğunu aktardı. AP, seçilmiş yetkililer olmamaları ve suç işlememeleri nedeniyle bulduğu isimleri açıklamayacağını duyurdu.