Sony, Lionhead Studios’a sahip çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, önemli bir karar alarak Fable Legends’i iptal etmiş ve geliştirici firmasını kapatacağını belirtmişti.

16 Mart 2016 Çarşamba, 00:38
Abone Ol google-news

Teknoloji ve yazılım devinin Lionhead Studios’u kapatacağını duyurmasının ardından, oyun dünyasında yer alan birçok kişi tarafından eleştiri konusu olmuştu.
Geçtiğimiz günlerde Microsoft, önemli bir karar alarak Fable Legends’i iptal etmiş ve geliştirici firmasını kapatacağını belirtmişti. Teknoloji ve yazılım devinin Lionhead Studios’u kapatacağını duyurmasının ardından, oyun dünyasında yer alan birçok kişi tarafından eleştiri konusu olmuştu.


Sony söz konusu bu durumdan istifade ederek Liohead Studios ofsinde bir işe alım etkinliği düzenleyeceğini belirtti. Önümüzdeki hafta gerçekleştireceği etkinlikte İngiltere’de yer alan Lionhead Studios ofisinde Sony’nin tüm İngiltere stüdyolarının katılımıyla birlikte oyun geliştirme konusunda yetenekli kişilerin kendilerine iş imkanı bulabilmesi sağlanacak.
Konami tarafından kovulan Kojima’nın ardından Microsoft’un kapattığı Lionhead için böyle bir harekete kalkışması ile birlikte Sony’nin saygınlığı her geçen gür artmaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Avrupa’da Ön Siparişe çıktı!